Descopera
Bine ai venit! Te rugam sa te autentifici (daca ai deja un cont la noi) sau sa te inregistrezi. Iti vom oferi surprize saptamanale si concursuri cu premii pe masura! Toate acestea pentru ca inovatia a devenit necesitate!

Descoperi! este locul de intalnire al tuturor celor care vor sa se documenteze, sa se distreze si sa isi faca noi prieteni!

Cu un continut variat si cu subiecte de la discutii despre cultura si civilizatie, stiinta, computere sau simple concursuri, Descoperi! te asteapta cu bratele deschise!

Alăturati-vă forumului, este rapid si usor

Descopera
Bine ai venit! Te rugam sa te autentifici (daca ai deja un cont la noi) sau sa te inregistrezi. Iti vom oferi surprize saptamanale si concursuri cu premii pe masura! Toate acestea pentru ca inovatia a devenit necesitate!

Descoperi! este locul de intalnire al tuturor celor care vor sa se documenteze, sa se distreze si sa isi faca noi prieteni!

Cu un continut variat si cu subiecte de la discutii despre cultura si civilizatie, stiinta, computere sau simple concursuri, Descoperi! te asteapta cu bratele deschise!
Descopera
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Va instiintam ca puteti intra in posesia unui spatiu de reclama pe site-ul nostru pe o perioada de 1 an cu doar 2,2 euro. Detalii in ACEST subiect.

I-ai spune unui copil ca este adoptat?

5 - 83%
1 - 17%
0 - 0%
 
Total voturi: 6
 
Lucian
Lucian
Administrator
Administrator
masculin
Numarul mesajelor : 1038
Respectarea regulilor : I-ai spune unui copil ca este adoptat? 111010
Puncte : 7526
Data de inscriere : 20/06/2008
http://www.descopera.forum.st
30092008
Sa presupunem ca adopti un copil mic, de pana la 2 ani. I-ai spune ca l-ai adoptat? :-/
Distribuie acest articol pe:reddit

Comentarii

sightless
Mar 30 Sept 2008 - 16:24sightless
Da, i-as spune dar nu asa "ba eu te-am adoptat", as incerca sa ii explic situatia, si o sa inteleaga si cred ca nu va fi afectat, din potriva cred ca mi-ar fi recunoscator pt gestul acesta (adica ca l-am adoptat)
YamiKashim
Mar 30 Sept 2008 - 17:45YamiKashim
Da, i-as spune dar nu asa "ba eu te-am adoptat", as incerca sa ii explic situatia, si o sa inteleaga si cred ca nu va fi afectat, din potriva cred ca mi-ar fi recunoscator pt gestul acesta (adica ca l-am adoptat)
La fel si aici. Trebuie sa stie adevarul, si intr-un fel sau altul tot va afla, si atunci va fi mai rau.
Lucian
Lun 6 Oct 2008 - 14:38Lucian
Parerea mea este ca un copil adoptat trebuie sa stie tot adevarul. Daca intr-adevar esti un parinte adevarat care iti iubesti copilul ii spui acest lucru. Adevarul oricum va iesi la iveala intr-o zi, iar increderea copilului in tine, ca si parinte, va scadea simtitor, ceea ce va duce la degradarea sociala a familiei.
:|
PWG
ias spune dar nu la o varsta mica,ideea ca nu are parinti cred ca lar tulbura si asta ar duce la un mod diferit de viata
pricop2oo7
Sam 25 Oct 2008 - 9:25pricop2oo7
Dupa mine cel mai bine e sa ii spui cand e mic pentru ca nu intalege perfect :) si s-ar obisnui cu situatia de mic , decat sa ii spui la 16 ani cand este mult mai greu :)
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum